4 „nowe” zasady organizacji szkoleń

Nie da się ukryć,  że rynek szkoleń, konferencji i ogólnie pojętych wydarzeń zmienił się diametralnie. Green Business Center stanęło na wysokości zadania i przygotowuje swoją przestrzenie szkoleniowo-konferencyjne tak, by organizatorzy mieli zagwarantowane poczucie bezpieczeństwa. Zatem jak wyglądają szkolenia obecnie?

Małe grupy

Organizatorzy dbając o bezpieczne szkolenie, decydują się na pracę w małych grupach. Zazwyczaj na udział w warsztatach  w grupie jest od 5 do 10 osób. W trakcie warsztatów, grupy nie wymieniają się materiałami szkoleniowymi, na sali przebywają w maseczkach lub przyłbicach. Ze szkoleniowego punktu widzenia praca w małych grupach pozytywnie wpływa na odbiór zajęć przez grupę. W małym zespole jest większe zaangażowanie Uczestników, więcej czasu na wymianę doświadczeń czy czas na rozmowy.

Środki ostrożności

Wchodząc do Green Business Center każda osoba dezynfekuję dłonie. W części wspólnej i kawowej wszystkie powierzchnie (klamki, stoły, blaty, guziki itd.) są na bieżąco czyszczone i odkażane. W trakcie szkolenia uczestnicy są w maseczkach bądź zachowują społeczny dystans. Przerwa kawowa przygotowana jest w sposób jednorazowy lub uzupełniana. Produkty są zapakowane w papierowe opakowania (owoce, ciasteczka) lub w szczelnie zamkniętych pojemniczkach. Dbanie o higienę i bezpieczeństwo jest ważne, nie zależnie od sytuacji epidemiologicznej. Oceniamy to zdecydowanie na plus.

Powietrze

Nasze centrum wyróżnia się ilością roślinności, która pozytywnie wpływa na jakość powietrza w pomieszczeniu. Każda sala ma dostęp do okien, które można w każdym momencie otworzyć/zamknąć. Cała przestrzeń jest wietrzona zarówno przed rozpoczęciem szkoleń, w trakcie przerw jak i po. Ważne jest prawidłowe oddychanie i dostęp do świeżego powietrza.

Harmonogram przerw

W sytuacji gdy w Centrum przebywa kilka grup na raz ustalamy z organizatorami dokładny podział czasowy przerw kawowych, tak aby uczestnicy z różnych grup nie spotykali się w częściach wspólnych. Mieli swobodną przestrzeń bez osób trzecich w trakcie swojej przerwy. Komfort pracy i poczucie bezpieczeństwa uczestników. Zdecydowanie na plus.

Zapraszamy do organizowania ciekawych szkoleń i wydarzeń w „nowej normalności”! Spotkamy się w Green Business Center?