Dlaczego warto zdecydować się na kreatywne warsztaty szkoleniowe w zakresie team buildingu?

Zespół dobrze współpracujących ze sobą ludzi jest filarem każdego sprawnie funkcjonującego przedsiębiorstwa. Stworzenie zgranego zespołu wymaga wykorzystania specjalnych technik, które wzmocnią wewnętrzne więzi teamu, a dodatkowo pozwolą członkom poznać ich słabsze oraz mocne strony. Nieumiejętnie przeprowadzony proces team buildingu może przyczynić się do dezintegracji zespołu, dlatego też w takich sytuacjach warto skorzystać z profesjonalnych warsztatów szkoleniowych.

Czym tak właściwie jest team building?

Pierwszy raz spotkałeś się z tym określeniem? Zastanawiasz się, co ono oznacza? Otóż “team building” to nic innego, jak budowanie zespołu poprzez zastosowanie świadomych procesów, których głównym celem jest stworzenie zgranego i sprawnie funkcjonującego zespołu. Podjęte działania skupiają się na stymulacji członków do lepszego poznawania siebie nawzajem, rozpoznawania swoich zalet i wad oraz zdobyciu umiejętności współpracy zarówno w małych, jak i dużych grupach.

Niemniej jednak w praktyce team building sprowadza się do organizowania specjalnych ćwiczeń i gier, które budują pozytywne relacje pomiędzy pracownikami, co jest jednym z podstawowych czynników skutecznej i efektywnej współpracy w zespole.

Obecnie team building jest jednym z najskuteczniejszych i zarazem najczęściej stosowanych narzędzi usprawniających budowanie zgranego i wydajnego zespołu pracowniczego.

Dla kogo jest team building?

Kreatywne warsztaty szkoleniowe Team Building organizowane przez Green Business Center dedykowane są nie tylko samym pracownikom i zespołom pracującym na co dzień w różnych działach, pod presją czasu, w ciągłym stresie, ale także managerom zespołów i osobom, które chcą rozwinąć własne kompetencje oraz dotychczas zdobyte umiejętności.

Zajęcia z zakresu team building można zastosować podczas tworzenia nowego zespołu, wówczas celem będzie poznanie się ze sobą oraz wspólna integracja zatrudnionych pracowników. Takie ćwiczenia świetnie sprawdzają się również w przypadku istniejącego już zespołu, w tym konkretnym przypadku istotą wspólnych warsztatów będzie pogłębienie i zacieśnienie relacji między członkami, a także zażegnanie ewentualnych konfliktów, które w dużej mierze utrudniały współpracę, a tym samym negatywnie wpływały na funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Co więcej, team building sprawdza się również w sytuacji budowania zespołu międzykulturowego oraz międzyobszarowego.

O kwestie związane z team buildingiem powinien zadbać każdy manager lub przedsiębiorca, niezależnie od tego, jak dużą liczbę osób zatrudnia. Świetnym rozwiązaniem jest także jego czynny udział w warsztatach integracyjnych.

Korzyści płynące z kreatywnych warsztatów Team Building

Niestety, źle przeprowadzony team building może przynieść zupełnie odwrotny efekt od zamierzonego, co najczęściej prowadzi do dezintegracji grupy oraz otwartych kłótni pomiędzy jej członkami. Kreatywne warsztaty z team buildingu to nowoczesna forma budowania zgranego zespołu, która łączy przyjemne z pożytecznym. Warsztaty uczą uczestników myślenia w sposób zupełnie inny, niż czynili to oni do tej pory. Zachęcają ich do szukania inspiracji rozwiązań w miejscach, które wcześniej w ogóle nie były brane pod uwagę. Co więcej, ze względu na charakter i formę prowadzonych warsztatów, zajęcia wykazują silne działanie antystresowe, pozwalają zapomnieć o codziennych obowiązkach i problemach, co z kolei pozytywnie wpływa na nasz umysł.

Korzyści z uczestnictwa w kreatywnych warsztatach zorganizowanych przez Green Business Center jest wiele. Jedną z najważniejszych jest oczywiście fakt, iż zespół podczas zajęć integruje się, a co za tym idzie, w grupie panują pozytywne relacje. Dzięki temu pracownicy chętnie przychodzą do pracy, wykonywanie codziennych obowiązków przychodzi im z dużą łatwością, co pozytywnie wpływa na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. W zgranym i silnym zespole bardzo rzadko dochodzi do konfliktów, nieporozumień, tzw. wyścigu szczurów itp. Warsztaty Team Building przyczynią się nie tylko do budowania poprawnych relacji pomiędzy członkami danego zespołu, ale także nauczą ich zdrowej rywalizacji.

Warsztaty Team Building – wiele możliwości, jeden cel!

Choć każdy z warsztatów z zakresu team buildingu prowadzony przez Green Business Center ma zupełnie inny charakter, to łączy je jeden wspólny cel. Chodzi oczywiście o zdobycie odpowiednich umiejętności, dzięki którym w sposób skuteczny zbudujemy zgrany i wydajny zespół, co w efekcie przyczyni się do usprawnienia funkcjonowania prowadzonego przedsiębiorstwa.

W ofercie Green Business Center znajdziemy trzy zróżnicowane kreatywne warsztaty z zakresu team building. Są to:

Gra majstrowie magii;
Gra symulacyjna SCAM;
Myślenie wizualne;
Kosmiczna podróż.

Dzięki kreatywnym warsztatom Team Building grupa zatrudnionych pracowników stanie się zgranym zespołem – energicznym, wydajnym i co najważniejsze, dobrze współpracującym ze sobą.