Dlaczego warto zdecydować się na Szkolenie Lider w świecie pokolenia Millenials?

Z każdym kolejnym rokiem na polskim rynku pracy przybywa aktywnych zawodowo przedstawicieli pokolenia Millenials. Jakie są mocne i słabe strony pracowników tej generacji? Jak zostać autorytetem w świecie pokolenia Millenials? W jakich sytuacjach warto zdecydować się na odbycie profesjonalnego szkolenia biznesowego?

Pokolenie Millenials – charakterystyka

Do pokolenia Millenials potocznie określanego jako pokolenie Y, zalicza się osoby urodzone w latach 80. Bardzo często są to osoby o wszechstronnych zainteresowaniach, otwarte na nowe wyzwania, które chętnie angażują się w wykonywaną przez nich pracę. Pokolenie Millenials oczekuje od pracodawcy przede wszystkim satysfakcjonującego wynagrodzenia oraz inwestowania w ich rozwój, poprzez organizowanie dodatkowych szkoleń. Przedstawiciele generacji Y oczekują struktury organizacyjnej płaskiej, czyli takiej o małej liczbie szczebli zarządzania, bliskich kontaktów z kierownictwem oraz otwartości na dyskusje.

Jakie są słabe strony pokolenia Millenials? W pierwszej kolejności należy wspomnieć tutaj o wygórowanych, a niekiedy wręcz nierealistycznych oczekiwaniach względem pracodawcy. Ponadto osoby przynależące do generacji Y często miewają problemy z komunikacją interpersonalną, co z kolei negatywnie przekłada się na pracę w zespole międzypokoleniowym, a tym samym na funkcjonowanie firmy.

Jak zarządzać pokoleniem Millenials?

Biorąc pod uwagę charakterystyczne cechy pokolenia Millenials, pewnie nikogo nie zdziwi fakt, iż w tym konkretnym przypadku sukcesywne budowanie autorytetu szefa wśród pracowników uda się osobie wyróżniającej się odpowiednimi kompetencjami, a nie tylko wyższym stanowiskiem. Zatem jak sprawnie i efektywnie zarządzać pokoleniem Y? Prawdopodobnie jest to jedno z najtrudniejszych wyzwań, przed jakim staje każdy młody menadżer. W pierwszej kolejności należy zacząć od zrozumienia różnic w sposobie pracy oraz życia pomiędzy ówczesną generacją Millenials a starszymi pokoleniami. Kolejny krok to ustalenie jasnych celów wykonawczych. Dzięki temu pracownicy będą dokładnie wiedzieli jakie zadania i w jakiej kolejności mają zrealizować oraz w jaki sposób postępować.

Jak widać, zarządzanie pracownikami będącymi przedstawicielami pokolenia Millenials, nie należy do najprostszych. W tym wypadku kluczem do sukcesu jest posiadanie właściwych cech, kompetencji oraz doświadczenia. Jak zostać liderem w świecie pokolenia Millenials? Co to jest i dlaczego warto korzystać z mentoringu w zarządzaniu generacją Y? Jak wzmocnić swoje atuty? Odpowiedź zarówno na te, jak i wiele innych pytań związanych z tą tematyką, poznasz na szkoleniu biznesowym organizowanym przez Green Business Center.

Profesjonalne szkolenie z zakresu Lider w świecie pokolenia Millenials

Obecnie dużym zainteresowaniem wśród młodych menadżerów cieszą się szkolenia medialne i wizerunkowe, w zakresie sprawnego zarządzania generacją Y. Specjalistyczne szkolenie “Lider w świecie pokolenia Millenials” dedykowane jest w szczególności osobom, które:

  • zarządzają grupą pracowników, bądź całym zespołem
  • pragną wzmocnić swój autorytet wśród zatrudnionych pracowników,
  • chcą zwiększyć siłę przekazu do zespołu,
  • mają zamiar udoskonalić swój potencjał w zakresie konstruktywnego zarządzania zespołem lub grupą pracowników.

Program szkolenia z zakresu “Lider w świecie Millenials” jest bogaty w praktyczną wiedzę, która skupia się wokół skutecznego i konstruktywnego kierowania zespołem składającym się z przedstawicieli generacji Y. Oprócz zagadnień takich jak wspomniany wyżej mentoring w zarządzaniu pokoleniem Millenials uczestnicy szkolenia dowiedzą się, jak bardzo silnym czynnikiem motywacyjnym dla pracowników jest charyzma samego lidera zespołu. Dodatkowo poznają oni podstawowe metody wpływu i kontroli emocjonalnych ludzi, co w efekcie usprawni komunikację interpersonalną. Szkolenia biznesowe organizowane przez Green Business Center odbywają się pod bacznym okiem doświadczonego duetu ekspertów szkoleń medialnych.

Korzyści płynące ze szkolenia

Jesteś ciekaw, jakie nowe umiejętności zdobędziesz w trakcie szkolenia organizowanego przez Green Business Center? Przede wszystkim zyskasz praktyczną wiedzę na temat zarządzania pokoleniem Millenialsów, z której pomocą w skuteczny sposób usprawnisz funkcjonowanie prowadzonego przedsiębiorstwa. Oprócz tego rozwiniesz swoje kompetencje w zakresie leadershipu, dzięki czemu zyskasz umiejętność sprawowania funkcji menadżera, który oprócz typowych cech przywódczych posiada również zdolności swobodnego przekazywania informacji pracownikom. To jednak nie wszystko, po szkoleniu “Lider w świecie pokolenia Millenials” znacznie zwiększy się Twoja pewność siebie, co jest jednym z podstawowych czynników odpowiedzialnych za efektywne zarządzanie zespołem pracowniczym.

Podsumowując, szkolenia biznesowe to jeden z najprostszych i zarazem najskuteczniejszych sposobów na podniesienie swoich kwalifikacji oraz wzmocnienie pewności siebie – czyli podstawowych cech, którymi powinien wyróżniać się każdy lider w grupie generacji Y.