Eko eventy – kompleksowa organizacja w Green Business Center

Problem zanieczyszczenia naszego środowiska, jego nadmiernego eksploatowania i konsumpcjonizmu jest poważny. Coraz więcej organizacji działa na rzecz uświadamiania społeczeństwo w zakresie ochrony środowiska i tematu ekologii. Firmy ogłaszają zobowiązania w zakresie ekologii, wprowadzają redukcję plastiku, korzystają z recyklingu, przedmiotów wielokrotnego użytku. Świadomość ekologiczna rośnie wszędzie także na rynku eventowym.

Zielona i inspirująca przestrzeń

Organizatorzy eventów starają się organizować wydarzenia w miejscach przyjaznych środowisku oraz tworzyć atrakcje, które będą aktywizować uczestników do działalności proekologicznych. Niezwykle ważny jest wybór miejsca, który będzie wkomponowywał się w Eko ideologię . Dlatego ważne aby współpracować z miejscami, które przywiązują uwagę i zachęcają do troski o środowisko. Doskonałym przykładem jest miejsce, w którym znajduje się dużo naturalnych surowców np. drewna oraz miejsce, które dzięki swojej aranżacji z solidną ilością roślin pozwala nam być bliżej przyrody. Istotne są też zielone dekoracje m.in. żywe ściany z mchu bądź kompozycje roślinne. W takiej przestrzeni dodatkowo powietrze jest oczyszczone z toksyn, uczestnicy eventów są bardziej zrelaksowani i kreatywni.

Zdrowy wyposażenie i… jedzenie

Smaczny posiłek jest uzupełnieniem każdego eventu, warto pamiętać aby znalazło się na nim jak najwięcej zdrowej i ekologicznej żywności. Zapomnijmy o plastikowych talerzykach i kubkach, korzystajmy z papierowych i biodegradowalnych naczyń. Na rynku możemy znaleźć nawet talerzyki z orkiszu, które możemy zjeść na deser. Przy wybieraniu cateringu postawmy na lokalnych przedsiębiorców! Warto także przed wydarzeniem wziąć pod uwagę preferencje i diety uczestników. Coraz większą popularnością cieszą się dania wegetariańskie, wegańskie, zbożowe ciastka i duże ilości świeżych warzyw i owoców co warto uwzględnić planując catering. Ważne jest także określenie odpowiedniej ilości jedzenia, dostosowanej do ilości uczestników tak aby nie marnować żywności (zero waste). W Green Business Center mamy na wyposażeniu komplet mebli wypoczynkowych stworzonych z materiałów z recyklingu. Decydując się na organizację eko eventu w naszych przestrzeniach, otrzymujesz kompleksowy pakiet usług!

Recykling czyli jak zminimalizować odpady

Podczas każdego eventu, zwłaszcza całodziennego zostaje masa odpadów, dlatego warto z rozwagą zaplanować materiały potrzebne podczas wydarzenia. Materiały drukowane lepiej zastąpić elektronicznymi, jeżeli nie da się uniknąć drukowania lepiej użyć ekologicznego papieru. Należy unikać plastikowych etykiet i folii. Warto zainwestować w gadżety wielokrotnego użytku lub w takie, które mona poddać recyklingowi. Aby akcja była bardziej skuteczna można zainstalować specjalne punkty recyklingu materiałów co będzie miało dodatkową wartość edukacyjną dla uczestników eventu.

Eko gifty

Papierowe katalogi reklamowe, ulotki są w większości wyrzucane po zakończeniu eventu, to samo dotyczy plastikowych toreb, w których są najczęściej umieszczane. Podsumowując prezent niekoniecznie chciany, który generuje niepotrzebne odpady. Na eventach w duchu Eko warto postawić na coś unikalnego np. produkt od lokalnych rzemieślników, karty upominkowe lub zdrową żywność a prezent zapakować w ekologiczny papier. Do takiej paczki warto dołączyć wizytówkę z adresem naszej strony internetowej.

Dla wymagających uczestników spotkania, warto zastanowić się nad warsztatami w anturażu ekologicznymi. Potrzebujesz inspiracji, nowych pomysłów? Chętnie przygotujemy pełną koncepcję, biorąc pod uwagę trendy panujące na rynku i wzbudzenie zainteresowania grupy.

Rozwiązania przyjazne środowisku z coraz większym powodzeniem sprawdzają się nie tylko na Eko eventach. Wszystkie proekologiczne zachowania mogą być używane w standardowych wydarzeniach, co z pewnością zostanie docenione przez uczestników wydarzenia. Dzięki takim rozwiązaniom mówimy głośno o dobrych nawykach. Każdy z nich wpływa na poprawę stanu naszego środowiska, które będzie nam służyć przez długie lata.Udostępnij