Jak rekrutować i przeprowadzać selekcję pracowników w dobie globalizacji?

Nieustannie postępująca globalizacja wymaga od działu HR stosowania międzynarodowych technik rekrutacji i selekcji, których celem jest przyciągnięcie i wybór najlepszego pracownika. Obecnie wielu HR-owców niepewnych swoich umiejętności decyduje się na dodatkowe szkolenia, które nauczą ich umiejętnego i efektywnego przeprowadzania rekrutacji. Jak wygląda i dla kogo dedykowane jest szkolenie z międzykulturowej selekcji i rekrutacji pracowników? 

Jak rekrutować z głową?

Zapewne niejedna osoba z działu HR ma za sobą zatrudnienie pracownika, którego kompetencje oraz umiejętności nie do końca spełniły oczekiwania przełożonych. Proces rekrutacji i selekcji uznawany jest przez ekspertów za jeden z najbardziej kluczowych procesów zarządzania, który ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Czym tak naprawdę jest rekrutacja? Otóż to nic innego, jak szereg procesów zachodzących w firmie, których celem jest obsadzenie wolnych miejsc przez nowych pracowników. Kandydaci powinni mieć odpowiednie kwalifikacje, umiejętności, doświadczenie oraz cechy, które umożliwią im efektywne wykonywanie swoich codziennych obowiązków zawodowych. Właściwe przygotowanie do procesu rekrutacji i selekcji kandydatów na potencjalnych pracowników jest kluczem do sukcesu. Wraz z postępem globalizacji zmieniają się także techniki wykorzystywane podczas etapu poszukiwania nowych pracowników, dlatego też tak bardzo ważny jest systematyczny udział w dodatkowych szkoleniach.

Jak przebiega szkolenie z międzykulturowej selekcji i rekrutacji?

Program szkolenia z zakresu międzykulturowej selekcji i rekrutacji organizowanego przez Green Business Center składa się z siedmiu etapów i trwa zazwyczaj jeden dzień. Szkolenie rozpoczyna się od wprowadzenia do procesu rekrutacji i objaśnienia zagadnienia “mapingu”, czyli kontekstu kulturowego i systemowego. Uzyskane informacje w dużym stopniu ułatwiają dopasowanie kandydatów pod kątem istniejącego zespołu, co umożliwi szybką i bezproblemową integrację nowych pracowników z obecną kadrą. 

Oprócz tego uczestnicy szkolenia zostaną zapoznani z głównymi technikami rekrutacji i selekcji kandydatów, jakie wykorzystuje się w innych państwach. Jest to szczególnie ważny aspekt zwłaszcza w przypadku dużych przedsiębiorstw, które na co dzień współpracują z zagranicznymi partnerami biznesowymi. Jeśli jesteś osobą, która ma problem z płynnym prowadzeniem rozmów z nowo poznanymi osobami, to udział w szkoleniu podbuduje nie tylko swoją pewność siebie, ale także i podniesie Twoje kompetencje w tym zakresie. Dzięki zdobytej wiedzy rozmowa z potencjalnymi kandydatami nie sprawi Ci żadnych trudności. Zarówno Twoja postawa, jak i przebieg samej rozmowy będzie bardzo profesjonalny. 

Jesteś ciekaw, na czym polega manipulacja ze strony kandydatów ubiegających się o pracę? Zajęcia z ekspertami z Green Business Center nauczą Cię ją bez problemu rozpoznawać. Co więcej, na szkoleniach przedstawione zostaną proste i skuteczne sposoby radzenia sobie z dziwnym i nierzadko nieuczciwym zachowaniem kandydatów. Pamiętaj, że dokonanie niewłaściwej decyzji w procesie rekrutacji, może negatywnie odbić się na przyszłości Twojej firmy! 

Szkolenie “Międzykulturowa rekrutacja i selekcja pracowników” znajdujące się w ofercie Green Business Center w dużej mierze rekomendowane jest osobom z działu HR oraz tym specjalizującym się w rekrutacji nowych pracowników ze środowiska międzykulturowego. 

Jakie korzyści niesie ze sobą udział w szkoleniu? 


W dzisiejszych czasach szkolenia są niezwykle istotnym czynnikiem wpływającym na nasz rozwój zawodowy, a tym samym powodzenie w określonej branży. Szkolenia z międzykulturowej selekcji i rekrutacji prowadzone przez Green Business Center prowadzone są przez doświadczonych specjalistów w tej dziedzinie, których celem jest umiejętne przekazanie wiedzy teoretycznej zebranym uczestnikom szkolenia, tak by mogli oni ją sukcesywnie wykorzystywać na co dzień. 

Zastanawiasz się, co zyskasz dzięki szkoleniu z zakresu międzykulturowej selekcji i rekrutacji? Przede wszystkim uczestnicy kursu zyskają umiejętność przeprowadzania skutecznych i efektywnych rekrutacji w środowisku międzynarodowym, na podstawie przedstawionych modeli rekrutacyjnych obowiązujących w innych państwach. To jednak nie wszystko, jako osoba odpowiedzialna za rekrutowanie kandydatów na nowe stanowisko nauczysz się również tego, jak w prosty sposób radzić sobie z manipulacją z ich strony, co jest szczególnie istotne w dzisiejszych czasach. 

Podsumowując, sprawnie i prawidłowo przeprowadzony proces rekrutacji pracowników, jest gwarancją zatrudnienia odpowiednich kandydatów na dane stanowiska. Posiadanie kompetentnego i zgranego zespołu, jest jednym z głównych czynników odpowiadających za sprawne funkcjonowanie firmy, co z kolei przekłada się na zwiększenie zysków oraz wzrost pozycji na lokalnym rynku.