Jak sobie radzić z wyzwaniami młodego menedżera? – Szkolenie HR dla managerów

Zawód HR manager cieszy się obecnie coraz większym zainteresowaniem zwłaszcza wśród młodych ludzi, których celem jest pozyskanie dobrze płatnej pracy. W tym konkretnym przypadku należy mieć na uwadze fakt, że jest to zawód niezwykle wymagający i przede wszystkim odpowiedzialny. To właśnie od jakości pracy oraz trafności podejmowanych decyzji managera zależy sukces firmy. Czym zajmuje się HR manager? Co należy do jego podstawowych obowiązków? Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnego szkolenia biznesowego dla managerów? Odpowiedzi na te pytania umieściliśmy w dalszej części artykułu.

Zadania i obowiązki managera

Kim tak naprawdę jest manager? Otóż jest to osoba zajmująca się realizacją procesu zarządzania w firmie. Do podstawowych obowiązków managera zaliczamy między innymi:
delegowanie zadań,

 • organizowanie i przydzielanie pracy poszczególnym pracownikom,
 • wdrażanie systemów ocen pracowniczych,
 • informowanie o działaniach, zarówno tych planowanych, jak i prowadzonych w firmie,
 • motywowanie pracowników i wspieranie ich rozwoju,
 • sprawowanie funkcji lidera w zespole,
 • reprezentowanie firmy na zewnątrz,
 • rozwiązywanie konfliktów pracowniczych,
 • kontrolowanie postępów w pracy przez osoby zatrudnione.

W zależności od branży, w jakiej pracuje, osoba zajmująca się szeroko pojętym zarządzaniem, wyróżnić możemy następujące rodzaje managerów:

 • manager produktu,
 • account manager,
 • HR manager.

Dzisiaj nasza uwaga skupia się właśnie na HR managerach. W tym wypadku należy wiedzieć o tym, że są to osoby odpowiedzialne za zarządzanie zasobami ludzkimi poprzez zajmowanie się różnego rodzaju sprawami administracyjnymi (np. umowami, wynagrodzeniem bądź urlopami), ale to nie wszystko. Do głównych zadań HR managera należy również:

 • kompleksowa rekrutacja pracowników – począwszy od rozpatrywania życiorysów CV oraz listów motywacyjnych, poprzez stosowanie odpowiednich technik sprawdzających możliwości potencjalnych kandydatów na nowego pracownika; ponadto HR manager zajmuje się również przeprowadzaniem rozmów kwalifikacyjnych oraz sprawdzeniem tego, jak kandydaci radzą sobie w różnych niekiedy bardzo stresowych sytuacjach;
 • tworzenie i efektywne motywowanie zespołu, celem wypracowania dla przedsiębiorstwa możliwie jak najlepszych wyników;
 • prowadzenie negocjacji dotyczących szczegółowych warunków pracy oraz wysokości wynagrodzenia z nowoprzyjętym pracownikiem;
 • wprowadzanie nowych pracowników do zespołu;
 • skuteczne motywowanie zatrudnionych pracowników do efektywniejszej pracy, celem zachowania harmonijnej pracy zespołu;
 • umiejętne wychwytywanie niepokojących sygnałów oraz szybkie rozwiązywanie problemów w zespole;
 • zapewnianie pracownikom dodatkowych szkoleń oraz kursów, dzięki którym zwiększą oni swoje kompetencje zawodowe, co z kolei pozytywnie będzie przekładać się na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa.

Jak więc łatwo można zauważyć, praca HR managera nie należy do najłatwiejszych. Przed osobami młodymi, które dopiero są na początku swojej kariery zawodowej, czeka wiele trudnych wyzwań.

Zalety płynące z profesjonalnych szkoleń menedżerskich

Korzyści wynikających z podjęcia decyzji o uczestnictwie w profesjonalnym szkoleniu biznesowym jest całe mnóstwo. W przypadku szkolenia HR dla managerów organizowanego przez Green Business Center należy mówić przede wszystkim o zdobyciu przez uczestników odpowiedniej wiedzy merytorycznej oraz praktycznej, która w dużej mierze ułatwi im wykonywanie codziennych obowiązków zawodowych.

Jesteś ciekaw, co zyskasz dzięki szkoleniu HR dla managerów?

Jako osoba, która dopiero stawia swoje pierwsze kroki, nauczysz się i zrozumiesz jak w sposób sprawny i co najważniejsze efektowny przeprowadzić selekcję, tak by w zarządzanym zespole znaleźli się wyłącznie najlepsi pracownicy. To jednak nie wszystko, jednym z głównych celów spotkań dla młodych managerów w Green Business Center jest zapoznanie uczestników z najskuteczniejszymi metodami i technikami prowadzenia rozmów z pracownikami, które gwarantują uzyskanie obopólnej satysfakcji z przeprowadzonej konwersacji. Na szkoleniu HR dla managerów poruszana jest również tematyka on-boardingu, odnosząca się do umiejętnego i sprawnego wprowadzania do organizacji nowego pracownika. Jest to niezwykle istotny etap, od którego zależy to, czy pozyskany dobry pracownik zechce pozostać w firmie na dłużej. Ponadto młodzi managerzy dowiedzą się tego, jak z klasą zakończyć współpracę z ludźmi, którzy odchodzą z firmy (exit interview).

Szkolenia HR dla managerów w Green Business Center dedykowane jest nie tylko menedżerom zespołów, ale także i osobom odpowiedzialnym za zatrudnianie pracowników, kadrze zarządzającej, a także wszystkim innym osobom, które na co dzień obejmują stanowiska kierownicze, w związku z czym zarządzają ludźmi bądź całym zespołem. Warto tutaj wspomnieć o tym, że szkolenia biznesowe prowadzone są przez doświadczonych ekspertów w tej dziedzinie, którzy doskonale wiedzą, w jaki sposób należy przekazywać wiedzę młodym osobom, tak by efekty odbytego szkolenia przyniosły, jak najwięcej korzyści w rozwoju kariery menedżerskiej.