Narzędzia do pracy online – przegląd 4 kategorii niezastąpionych aplikacji

Narzędzia do pracy zdalnej dzielą się na wiele typów i kategorii. Są zarówno takie do zarządzania projektami oraz zadaniami, interaktywne kalendarze jak i komunikatory, programy do skutecznej pracy zespołowej czy aplikację do pracy kreatywnej. Z pewnością w obecnej sytuacji narzędzi do pracy zdalnej i możliwości online jest wiele. Poniżej przedstawiamy po 4 aplikację w aż czterech kategoriach. Znajdź najlepsze narzędzia do poprowadzenia szkolenia online, pracy zdalnej czy organizacji webinarium.

Narzędzia do pracy zdalnej. Komunikatory online:

Slack

Jest komunikatorem pozwalającym na pracę w różnych grupach i w wielu projektach. Można używać go z poziomu aplikacji oraz przeglądarki. Slack pozwala niezwykle szybko przesyłać pliki a w opcji premium video konferencje. Narzędzie to sprawdza sie świetnie w środowisku korporacyjnym, liczącym nawet kilka tysięcy osób. Dużym plusem jego jest możliwość ustawienia przynależność użytkownika do konkretnej grupy zadaniowej, dzięki temu cała konwersacja firmowa jest czytelna i zrozumiała.

Teams 

Całkiem znana aplikacja dostępna w ofercie Office 356. Służy do sprawnej komunikacji. W ramach niej można tworzyć czaty dwuosobowe i grupowe. W trakcie jednego spotkania, można stworzyć poszczególne kanały umożliwiające podział na zespoły i pracę w grupach. Teams jest zintegrowany z innymi aplikacjami Office 365, co pozwana na wspólną pracę na jednym (udostępnionym innym) dokumencie czy prezentacji. Aplikacja umożliwia organizację video rozmów i wydarzeń, w wersji płatnej do 10 tysięcy uczestników.

Whereby

Jest to kolejne narzędzie do pracy zdalnej, z możliwością udostępniania ekranu i organizowania konferencji. Narzędzie te jest o tyle komfortowe, że kursanci nie muszą niczego instalować ani nigdzie się logować. Organizator udostępnia przez adres e mail link, a uczestnik po kliknięciu dołącza do spotkania. Aplikacja jest intuicyjna, zawiera różne opcje cenowe w tym też bezpłatną wersję dla jednego użytkownika.

Discord

Komunikator szczególnie popularny pośród graczy. Ma wiele możliwości w zakresie inicjowania i tworzenia komunikacji w zespole zdalnym m.in: połączenia video, głosowe i czat. Dla dedykowanego szkolenia można skonfigurować serwer. Ciekawą opcją jest możliwość konfigurowania na serwerze zespołów – możliwy jest czat dla wszystkich członków grupy, jak i mniejsze pokoje do rozmów dla grup zadaniowych. Narzędzie można pobrać lub uruchomić w przeglądarce.

Organizacja webinarów. Narzędzia do pracy zdalnej.

Zoom

Platforma głównie znana jako narzędzie do webinarów, sprawdzi się jednak też jako komunikator do spotkań zdalnych. Zdecydowanie obecnie bardzo pożądana aplikacja! W ofercie bezpłatnej możemy zorganizować 40 minutowy live dla grupy ponad 100 osobowej. W rozmowach 1:1 bez ograniczeń.

Live Webinar

Jedno z Polskich narzędzi, które umożliwi Ci prowadzenie konferencji online w interaktywny i multimedialny sposób. Live Webinar proponuje wiele ciekawych rozwiązań, przydatnych w pracy zdalnej – w tym dzielenie jednego pokoju konferencyjnego na kilka mniejszych (w trakcie trwania szkolenia), przypisywanie ról członkom webinaru, czy zapis nagranego spotkania w full HD.

ClickMeeting

ClickMeeting to właściwa propozycja dla organizatorów webinarów. To narzędzie pozwala na ich kompleksową organizację, dzięki temu że posiada opcję: spersonalizowanych zaproszeń, organizacji płatnych i bezpłatnych webinarów oraz dedykowanej rejestracji na poszczególne eventy. Umożliwia personalizację marki (branding). spersonalizować poczekalnię, którą uczestnicy zobaczą przed webinarem. Narzędzie wykorzystywane przez firmy, co więcej, można tworzyć wirtualne pokoje, umieścić zdjęcie prelegenta, plan spotkania, dodatkowe informacje tekstowe oraz pliki do pobrania. Świetne narzędzie do zarządzania projektami. Uczestnik, który przychodzi na wydarzenie wcześniej, ma możliwość zostawienia dla Ciebie nagranej wiadomości.

WebinarJam

Jeżeli potrzebujesz czegoś co udźwignie większe zasięgi w Internecie i umożliwi zorganizowanie wydarzenia do 5000 osób, to warto sprawdzić WebinarJam. Posiada on również możliwość współprowadzenia wydarzenia. Platforma może okazać się dobrym rozwiązaniem do pracy zdalnej dla klientów korporacyjnych z dużą liczbą pracowników.

Zarządzanie projektami i zadaniami

Nozbe

To kolejne polskie narzędzie w którym można skutecznie zarządzać projektami oraz zadaniami. Posiada ciekawe możliwości do pracy grupowej. W kwestii zadań ma wiele przydatnych funkcjonalności – możesz m.in ustalać dedline, komentować, dodawać cykliczność zadania czy checklisty. W Nozbe są dostępne przydatne narzędzia m.in. dostępny kalendarz, choć głównie zobaczysz w nim terminy Twoich zadań. Bez wątpienia jest to ciekawe narzędzie, jeśli szukasz czegoś do zarządzania zadaniami w trakcie Twojego szkolenia.

Trello

To bardzo barwna i kolorowa aplikacja, która opiera się pracy zadaniowej. W tym programie możesz wszystkie Twoje zadania podzielić na specjalne tablice. Pozwala to bardzo dobrze zorganizować samodzielną pracę, ale również zespołową, np. w formie zdalnej. Trello przypomina nam o wszystkich ważnych rzeczach do zrobienia, a także daje widok kalendarza. To proste i intuicyjne narzędzie, które posiada prawdziwą rzeszę fanów na całym świecie.

Clickup

Chaosem, czasem i tysiącem zadań rozdzielonych między projektami i członkami zespołu można zarządzać na wiele sposobów. Clickup jest jednym z tych sprawdzonych i najbardziej popularnych – obok Asany, Trello i Jiry. Narzędzie do pracy zdalnejzdecydowanie warte uwagi zwłaszcza, że cena pełnej wersji jest bardzo atrakcyjna.

Asana

Zagraniczne narzędzie, które sprawdza się w mniejszych oraz większych firmach. Jest to program bardzo podobny do wymienionego wyżej IC Project, ponieważ również w Asanie znajdziemy wiele ciekawych funkcjonalności. Dzięki temu, nie musimy opierać naszej pracy zdalnej na wielu programach. Wystarczy wybrać jeden, a kompleksowy. Asana to narzędzie z przyjaznym interfejsem, gdzie możesz oczywiście zarządzać zadaniami oraz projektami, a także efektywnie pracować zespołowo. Narzędzie daje również sporo możliwości pod kątem kontrolowania pracowników, co przy pracy zdalnej jest konieczne. Niestety w Asanie nie mamy jak na razie możliwości pracy w języku polskim.

Quizy, gry, fiszki

KAHOOT

Kahoot to sposób na interaktywną naukę online. Narzędzie umożliwia przeprowadzanie testów i quizów live wprowadzając element rywalizacji między uczestnikami. Kahooty mają pozytywny wpływ na zapamiętywanie przyswajanych informacji i integrowanie się zdalnych zespołów. Niekwestionowaną zaletą narzędzia jest też szybkość przygotowania quizu!

MIRO

Miro to biała tablica dla zespołu rozproszonego. Narzędzie, które pozwoli Ci na kreatywną pracę projektową, planowanie, burzę mózgów, budowanie drzewek decyzyjnych, konstrukcję skomplikowanych procesów. Możliwości z tym narzędziem masz naprawdę nieograniczone.

Quizizz

To darmowa platforma umożliwiająca tworzenie i przeprowadzanie quizów. Prosta obsługa, ciekawy interfejs, motywujące grafiki sprawiają, że quizy wywołują pozytywne reakcje i mnóstwo emocji. Podobnie w jak w Kahoot, możemy za darmo tworzyć własne quizy lub skorzystać z innych, dostępnych publicznie i stworzonych przez innych użytkowników. Co jednak wyróżnia Quizizz to możliwość dodawania memów jako reakcji na odpowiedzi oraz zadawania “prac domowych” o określonym terminie ważności. Możemy tworzyć quizy z maksymalnie 5 odpowiedziami, jednokrotnego lub wielokrotnego wyboru.

Quizlet

Darmowa platforma do tworzenia fiszek online. Można korzystać z już gotowych zestawów lub tworzyć swoje. Aplikacja daje nam możliwość uczenia się zestawów na 4 różne sposoby lub ćwiczenia w formie gry wygenerowanej z naszego zestawu. Bardzo przydatne narzędzie do nauki słówek.

Praca zdalna ma dużo plusów, jesteśmy bardziej elastyczni. Dziś większość zawodów wymaga jedynie dostępu do komputera i internetu. Zdalnie pracować można wszędzie. Na rynku są narzędzia do pracy zdalnej, a sięgnąć po nie mogą wszyscy bez wyjątku.UdostępnijShare on FacebookShare on FacebookTweetShare on TwitterPin itShare on PinterestShare on LinkedInShare on LinkedIn