Planowanie szkoleń dla pracowników – dlaczego warto zlecić projekt warsztatów specjalistom ?

Niska konkurencyjność polskich przedsiębiorstw to od wielu lat problem rodzimej gospodarki. Właśnie dlatego jednym z priorytetów kadry zarządzającej firmą powinno być podnoszenie kompetencji swoich pracowników. Choć coraz częściej można usłyszeć o gospodarce opartej na wiedzy, oferta rynku szkoleń jeszcze do niedawna była zupełnie nieadekwatna do potrzeb działających przedsiębiorstw. Na szczęście dziś to się zmienia.

Systematyczny proces zmian w zachowaniu pracownika, który umożliwia zdobycie specjalistycznej wiedzy, niezbędnych umiejętności i kompetencji przydatnych podczas realizacji zadań jest dla firmy inwestycją wpływającą na podniesienie jakości oraz standardów pracy.Warto powierzyć to trudne i odpowiedzialne zadanie, jakim jest organizacja szkoleń, specjalistom w tej dziedzinie.

Czym właściwie jest szkolenie?

Jest to jedna z metod inwestowania w kapitał ludzki, czyli we własnych pracowników. Wartościowe szkolenie jest zawsze dostosowane do określonych potrzeb danego przedsiębiorstwa, realizuje tym samym konkretne cele i przede wszystkim – jest efektywne. Istnieje bowiem dość silna zależność między jakością zasobów ludzkich firmy a jej konkurencyjnością na rynku. Kadra zarządzająca biznesem potrzebuje zatem właściwych narzędzi do podnoszenia kwalifikacji swoich pracowników i wiedzy, jak ten potencjał wykorzystywać w dalszym postępowaniu.

Przestrzeń i usługi, z których warto korzystać

Oparcie procesu szkoleniowego tylko na zasobach bardziej doświadczonego personelu przedsiębiorstwa, jest dziś bez wątpienia praktyką niewystarczającą. We współczesnej i błyskawicznie zmieniającej się gospodarce, a także w warunkach stale przybierającej na sile konkurencji – nieukierunkowane odtwarzanie zasobów, poprzez obowiązkowe szkolenia, prowadzi do szybkiej dewaluacji kompetencji personelu. Konsekwencją tego procesu jest osłabienie pozycji przedsiębiorstwa na rynku. Może się ono rozwijać tylko wówczas, gdy szkolenia i warsztaty dla pracowników wyprzedzają pod względem efektywności aktualne potrzeby firmy.

Konferencje, eventy okolicznościowe, szkolenia menedżerskie i interpersonalne, czy choćby warsztaty team building stanowią obecnie nieodłączny element funkcjonowania nowoczesnych firm. Wbrew pozorom samodzielna organizacja takich wydarzeń niesie ze sobą wiele pracy i zaangażowania. Na istnieje prosty sposób na to, aby oszczędzić sobie kłopotów związanych z tak logistycznie wymagającymi przedsięwzięciami. Trzeba powierzyć to zadanie profesjonalistom.

Szkolenia i warsztaty zlecone profesjonalnej firmie to:

 • tematyka zajęć ściśle dostosowana do potrzeb przedsiębiorstwa
 • zespół doskonałych wykładowców, którzy w prosty sposób potrafią przekazać swoją wiedzę i bezcenne doświadczenie zawodowe
 • gwarancja wysokiego poziomu merytorycznego wykładów i praktyczne ujęcie tematów w odniesieniu do realiów danego przedsiębiorstwa
 • rzetelnie opracowane programy i profesjonalne materiały szkoleniowe
 • certyfikat potwierdzający zdobytą wiedzę i umiejętności
 • sale na wynajem w dogodnej lokalizacji, często w centrum miasta z dobrym dojazdem
 • możliwość oceny przydatności i skuteczności działań dydaktycznych w odniesieniu do założonych celów

Co zyskuje przedsiębiorca zatrudniający specjalistów od szkoleń?

Organizacja szkoleń i warsztatów wymaga mnóstwo czasu i zaangażowania. Należy odpowiednio wcześniej zadbać o zarezerwowanie sali, w której odbędą się zajęcia, zadbać o catering, zapewnić uczestnikom szkolenia odpowiednią rozrywkę i dopilnować jeszcze wielu innych spraw pośrednio związanych z danym wydarzeniem. W niektórych przypadkach konieczne wydaje się zatrudnienie dodatkowego pracownika, który zajmowałby się tego typu sprawami. Nie ulega wątpliwości, że tylko nieliczne firmy decydują się na takie rozwiązanie.

Warto skorzystać z usług doświadczonej agencji szkoleniowej, która zapewnia:

 • odpowiednie doświadczenie w organizacji eventów
 • rozbudowaną sieć kontaktów ułatwiającą profesjonalną organizację każdego rodzaju wydarzenia
 • oszczędność czasu
 • korzystne warunki finansowe

Sale szkoleniowe do zadań specjalnych

Nie ulega wątpliwości, że zapewnienie odpowiednich warunków podczas szkolenia daje możliwość szybszego opanowania materiału i bardziej efektywnej nauki. Między innymi dlatego warto skorzystać z oferty wynajmu pomieszczeń szkoleniowych.

Eko sale szkoleniowe to wspaniała możliwość pracy w kameralnych pomieszczeniach wypełnionych roślinami. Udowodniono, że nauka w sali wyposażonej w “zieloną ścianę” pobudza kreatywność, zwiększa efektywność działań, a jednocześnie jest po prostu przyjemna. Profesjonalne agencje szkoleniowe odrzucają więc nudę, utarte schematy i bierność, za to stawiają na innowacje i elementy przyjazne dla samopoczucia uczestnika kursu.

Podsumowanie

Doradztwo, szkolenia, coaching oraz warsztaty grupowe zapewniają pracownikom wszechstronny rozwój i szerokie możliwości podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych i kompetencji personalnych. Oparte na takiej strategii podejście do inwestycji w zasoby ludzkie, w całkiem prosty sposób pomaga przedsiębiorstwom realizować różne cele biznesowe. Nie sztuką jest jednak wydawać pieniądze na różnorodne szkolenia. Znacznie większą sztuką jest inwestować je w taki sposób, aby wydatki zaprocentowały w przyszłości i przełożyły się na zwielokrotnienie zysków firmy.