Kadra menedżerska to bez wątpienia jedna z ważniejszych w strukturach firmy. To od nich zależy nie tylko jakość pracy podległych osób i działów, ale również komunikacja z wyższymi strukturami firmy, procesy rekrutacyjne i wiele innych kwestii. Poszerzanie wiedzy i umiejętności za pomocą szkoleń to nie tylko świetny pomysł, ale również i obowiązek gwarantujący stały rozwój i pozostawanie na bieżąco z trendami. W naszej ofercie znajdują się szkolenia dla menedżerów dopasowane tematyką i zakresem przekazywanych informacji do konkretnych zadań.

Szkolenia biznesowe

Warsztaty biznesowe, są dla osób które potrzebują nowych narzędzi i kompetencji biznesowych. Nasza oferta to szeroko pojęty rozwój osobisty oraz zwiększanie świadomości, że każdy ma odpowiednie zasoby, by odnieść osobisty sukces i rozwijać swój potencjał biznesowy.

banner2

Szkolenia dla menedżerów

Aby jak najlepiej dopasować ofertę szkoleń, należy określić rolę menedżerów w firmie. Przede wszystkim jest to osoba odpowiedzialna za zespół pracowników. Z tego też powodu powinna ona cechować się umiejętnościami z wielu dziedzin takich jak: komunikacja, organizacja pracy, zarządzanie zasobami ludzkimi i przydzielanie odpowiednich zadań do stosownych działów lub zespołów. Na managerach spoczywa odpowiedzialność znacznie większa niż na pozostałych pracownikach dlatego warto inwestować w ich rozwój.

Dobry manager to przede wszystkim mentor, osoba wzbudzająca szacunek i potrafiąca dzielić się nie tylko spostrzeżeniami na temat pracy zespołu, ale również i swoją wiedzą. Każde ze szkoleń przekazuje pewne informacje w tych kwestiach, jednak skupienie się na budowaniu autorytetu przez szkolenia menedżerskie to szansa na zdrowe relacje na linii manager-pracownik. Dzięki temu właśnie dochodzi do budowania poczucia autorytetu bez jednoczesnego tworzenia nadmiernego dystansu.

pexels-fauxels-3184298

Budowanie relacji i zarządzanie zespołem

Manager to nie tylko mentor, ale również i członek zespołu stojący na jego czele. Praca z ludźmi o różnych temperamentach, doświadczeniu i sposobie reakcji na sytuacje stresowe i konflikty rodzi szereg problemów i wyzwań, które stawiane są przed współczesnymi managerami. Dlatego też szkolenia menedżerskie w materii budowania relacji i zarządzania zespołem mają w sobie wiele elementów psychologii. Wzięcie udziału w szkoleniach pozwoli przygotować kadrę managerską na sytuacje nietypowe i niezwykle stresujące. Dzięki temu praca zespołu stanie się lepsza, szybsza i dokładniejsza, a wzajemne relacje poprawią się.c

Zarządzanie zasobami ludzkimi

Omawiając szkolenia dla menedżerów nie można nie wspomnieć także o tym jakże istotnym aspekcie. Zatrudnianie, zwalnianie, przenoszenie osób do innych działów i kwestie szkoleniowe i wdrożeniowe to tylko niewielki wycinek życia managera w aspekcie HR. Dochodzi do tego negocjowanie podwyżek, wysokości wynagrodzenia i dodatków. Od umiejętności negocjacyjnych zależy to, czy pracownika uda się przekonać i z jakim nastawieniem przyjmie propozycję firmy. Szkolenie w tym zakresie to poruszenie wszystkich zagadnień wraz z omówieniem przykładowych sytuacji szczególnie stresujących takich jak zwolnienie pracownika lub rozmowa o podwyżce. Dzięki temu manager będzie działał zdecydowanie i bez negatywnego wpływu na wizerunek firmy.

 

 

Szkolenia skrojone na miarę

Oferowane przez nas szkolenia menedżerskie są zawsze dopasowywane swoim programem do konkretnej grupy poddawanej szkoleniu. Także w czasie trwania spotkania i w miarę poruszanych problemów dopasowujemy ich przebieg do realnych potrzeb i oczekiwań. Nie stosujemy dróg na skróty i schematów, które nie zawsze sprawdzają się w konkretnych przypadkach. Dlatego też zapraszamy do kontaktu z nami i zapoznania się z pełną ofertą.