Team Building warsztaty – Gra majstrowie magii

Warsztaty Team building - Gra majstrowie magii

Majstrowie Magii to gra mająca w sobie elementy gier kreatywnych, umiejętności analitycznych i emocjonalnych pułapek

KOSMICZNA PODRÓŻ – TEAM BUILDING

Przykłady grywalizacji

Szkolenie KOSMICZNA PODRÓŻ – TEAM BUILDING

Kosmiczna podróż - team building

Kosmiczna podróż – team building to wyjątkowa gra zaprojektowana specjalnie z myślą o integracji średnich i dużych zespołów. Gry dzielą się na rywalizacyjne, zespołowe i kooperacyjne.

 

Myślenie wizualne warsztaty

Warsztaty z myślenia wizualnego

Nauczysz się, jak tworzyć efektywny przekaz wizualny. Dowiesz się, jak dzięki myśleniu wizualnemu i rysowaniu pobudzić swoją kreatywność i generować więcej ciekawych pomysłów.

Sukces przedsiębiorstwa w największej mierze zależy od poszczególnych zespołów i działów, które pracują w sposób zorganizowany, spójny i efektywny. Aby zgrać poszczególne teamy, stosuje się rozmaite techniki, by wzmocnić wewnętrzne więzi oraz poznać swoje silne strony i ewentualne słabości. Proces ten jednak wymaga starannego zaplanowania, gdyż niewłaściwie poprowadzony teambuilding może przyczynić się do rozpadu zespołu i skonfliktowania członków.

Czym jest teambuilding?

Team building w szerokim rozumieniu oznacza wszelkiego rodzaju formy aktywizacji i stymulacji członków danego zespołu do poznawania siebie nawzajem, rozpoznawania swoich wad i zalet, definiowania poszczególnych ról społecznych oraz nauki współpracy tak w wąskich, jak i szerokich grupach. W praktyce jednak teambuilding sprowadza się do zorganizowanych zajęć lub gier, które budują poczucie jedności i wzbogacają relacji w zespole.

Takie zajęcia można zorganizować zarówno na początku tworzenia danego teamu (głównym celem będzie wtedy poznanie osób i integracja), jak również już w trakcie istnienia konkretnej grupy (wtedy istotą będzie pogłębienie relacji oraz ewentualne zażegnanie rodzących się konfliktów). Co ciekawe, teambuilding jest najskuteczniejszą metodą budowania zespołów międzykulturowych, ponieważ bardzo szybko zaciera naturalnie występujące bariery lub ewentualne uprzedzenia. Zajęcia te również sprawdzają się przy tworzeniu zespołów międzyobszarowych – czyli takich, w których znajdziemy np. członków HR, zespołu sprzedażowego, administracji wewnętrznej i analityków.

Czemu służą warsztaty kreatywne?

Zdecydowana większość przedsiębiorstw – chociaż bazuje na pewnych rozwiązaniach lub modelach – w praktyce musi być elastyczna i nieszablonowo podchodzić do każdego wyzwania. Niestety, monotonia, schematyczność oraz rutyna bardzo często zabijają umiejętność świeżego spojrzenia na sprawę, tym samym osłabiając naszą kreatywność. Kiedy pojawiają się takie symptomy, niezwykle cennym i skutecznym lekarstwem okazują się być warsztaty kreatywne.

Mylą się wszyscy Ci, którzy utożsamiają warsztaty kreatywne wyłącznie z przedszkolakami i dziećmi w wieku szkolnym. Jak się często okazuje, to my – dorośli – potrzebujemy nieco więcej otwartości, śmiałości w działaniu i umiejętności patrzenia poza standardowymi ramami. Warsztaty kreatywne uczą nas myśleć w sposób, którego do tej pory nie znaliśmy i szukać rozwiązań oraz inspiracji tam, gdzie wcześniej nie zagłębialiśmy się. Takie zajęcia dodatkowo wykazują działanie antystresowe i pozwalają się uwolnić od codziennych obowiązków, co pozytywnie wpływa na nasz umysł. Nie sposób zatem odmówić, że warsztaty kreatywne łączą przyjemne z pożytecznym.

Oferta warsztatów z zakresu teambuildingu.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, nasze centrum szkoleniowe przygotowało trzy zróżnicowane warsztaty kreatywne z zakresu teambuildingu. Proponujemy Państwu następujące scenariusze:

  • Majstrowie Magii – jest to gra stanowiący idealny element rozrywkowo-integracyjny, dający podwaliny do rozmowy w zespole. Gracze, współpracując wewnątrz zespołu oraz rywalizując z pozostałymi, mogą zadecydować o sposobie funkcjonowania teamu, przydzielając sobie poszczególne zadania. Całość odbywa się w przyjaznym otoczeniu, co dodatkowo zwiększa współczynnik kreatywności u osób biorących udział w warsztacie.
  • Projektowanie narzędzi rozwojowych opartych na grach – to 16-godzinna nauka tworzenia gier, w których kluczowym elementem jest grywalizacja. Zwieńczeniem całego procesu jest stworzenie własnego prototypu zabawy z elementem zdrowej konkurencji, która bezpośrednio odpowiada problematyce codziennego funkcjonowania w firmie. Dajemy narzędzia niezbędne do stworzenia grywalizacji, uczymy z nich korzystać i nadzorujemy proces tworzenia dzieła, jakim jest gra rozwojowa.
  • Myślenie wizualne – jest warsztatem, który ukazuje potencjał drzemiący w ikonach, piktogramach i wyobraźni. Ten warsztat pozwala nauczyć się wyrażania konkretnych sytuacji lub zadań za pomocą obrazów pobudzających “ośrodki kreatywności” wewnątrz adresatów przekazu. Dobór odpowiedniego fontu, stworzenie atrakcyjnego tła, nawet inny sposób cieniowania może w inny sposób przedstawić przekaz, który chcemy skierować do słuchaczy. Myślenie wizualne pomaga udostępnić posiadane informacje w ciekawej i przystępnej formie.

Każdy z nich ma inny charakter, każdy również prowadzony jest w inny sposób. Łączy je jednak ich cel, jakim jest umiejętność budowania zgranego i wydajnego zespołu oraz skuteczność – warsztaty kreatywne odbywają się pod okiem doskonale przygotowanych i przeszkolonych trenerów.