KOSMICZNA PODRÓŻ – TEAM BUILDING

Autorska gra Kuby Wiśniewskiego, Adrianny Wójcik i Jakuba Radolaka

 

Kosmiczna podróż to wyjątkowa gra zaprojektowana specjalnie z myślą o integracji średnich i dużych zespołów. Gry dzielą się na rywalizacyjne, zespołowe i kooperacyjne.

Ziemia przestała nadawać się do życia, ludzie więc zwracają się ku gwiazdom w poszukiwaniu nowego domu. Gracze wcielają się w członków wyjątkowej misji badawczej – muszą sprawdzić, czy odległa planeta Simul nadaje się na nowy dom dla ludzkości. Po drodze jednak dochodzi do poważnej awarii na statku kosmicznym wiozącym naszych śmiałków. Muszą więc dostać się do kapsuł ratunkowych, dolecieć nimi na powierzchnię planety, a potem pozyskiwać surowce i rozbudować kapsuły ratunkowe do pełnoprawnych stacji badawczych.

Team building to wyjątkowe doświadczenie, które każdy z uczestników rozpocznie jako niezależny gracz, dbający o swój własny interes. Jednak napotykane wyzwania powodują, że gracze muszą otwierać się na coraz szerszą współpracę z innymi: najpierw zbudować niewielki zespół, następnie rozpocząć współpracę między zespołami, by w finale wszyscy zmierzyli się z jednym wspólnym wyzwaniem.

Kosmiczna podróż, to prawdopodobnie pierwsza na świecie gra, która łączy wszystkie te gatunki w jedno doświadczenie.

FABUŁA GRY

Ziemia stanęła na krawędzi zagłady. Na szczęście dla jej mieszkańców jest jeszcze nadzieja: są nią gracze i odległa planeta zwana Simul, która prawdopodobnie nadaje się do życia. Gracze są grupą specjalistów wysłanych w kierunku Simul. Ich misją jest zbudowanie na planecie systemu stacji badawczych i przesłanie zebranych danych na Ziemię. Gra zaczyna się w momencie, gdy na statku dochodzi do awarii zmuszającej załogę do ewakuacji i rozdzielenia się…

EWAKUACJA

Gracze wcielają się w specjalistów określonych profesji. Podczas ewakuacji, muszą pozyskać podpowiedzi, dotyczące tego z którymi profesjami powinni wsiąść do kapsuły ratunkowej, aby stworzyć zespół mający największe szanse ukończenia misji.

ROZBUDOWA KAPSUŁ

Gdy gracze podzielą się już na zespoły, docierają kapsułami na planetę Simul. Kapsuły ratunkowe można rozbudować tak, by w końcu stały się kompleksami badawczymi pozwalającymi podróżnikom ukończyć misję. Aby rozbudować kapsułę o nowy moduł, gracze muszą zebrać odpowiedni zestaw kart zasobów. Jednak każdy gracz – zależnie od profesji – może zbierać tylko jeden rodzaj zasobów. Zespoły z poszczególnych kapsuł muszą coraz bardziej ze sobą współpracować, aby być w stanie budować kolejne moduły.

FINAŁ

Każdy zespół, któremu uda się w pełni rozbudować swoją kapsułę, otrzymuje informacje o burzy zbliżającej się w kierunku kapsuł, która poważnie zagraża wzniesionym konstrukcjom. Aby je zabezpieczyć i dać ludzkości szansę na przetrwanie, wszystkie zespoły muszą ukończyć rozbudowę, a następnie połączyć swoje kapsuły w jedną sieć. W przeciwnym razie wszystkie dotychczasowe wysiłki graczy pójdą na marne!

Kosmiczna podróż - team building

 

WARUNKI ROZGRYWKI

  • Liczba uczestników: 40-120
    Zespoły: przez większość gry gracze tworzą 3-4 osobowe zespoły
  • Czas gry: 120-150 minut
  • Warsztat po grze: 20-120 minut (zależnie od potrzeb klienta i wielkości grupy)
  • Uczestnicy na początku grają indywidualnie, by następnie zbudować 3-4 osobowe zespoły.
  • Wraz z postępem w grze, zespoły muszą coraz bardziej ze sobą współpracować, by w końcu odkryć, że aby wygrać – wszyscy muszą połączyć siły.

 

WRAŻENIA UCZESTNIKÓW

KONTAKT:

e-mail: biuro@gbc.waw.pl

tel. +48 796-794-460