Warsztaty z myślenia wizualnego

Czego się nauczysz?

 • Nauczysz się, jak tworzyć efektywny przekaz wizualny;
 • Dowiesz się, jak dzięki myśleniu wizualnemu i rysowaniu pobudzić swoją kreatywność i generować więcej ciekawych pomysłów.

 

PROGRAM WARSZTATU:

 1. Co to jest myślenie wizualne i jak możemy je wykorzystać w życiu zawodowym i prywatnym? Jakie niesie korzyści? (…a niesie ich wiele i jest świetną odmianą chociażby dla  klasycznych prezentacji w PowerPoint).
 2. Mówisz, że nie potrafisz rysować….ale myślenie wizualne to nie takie zwykłe rysowanie…to bardziej pomysł i idea do których dorzucasz kilka Tips & Tricks – efekt WOW
 3. Rozgrzewamy markery i zaczynamy działać w praktyce – TWORZYMY BANK IKON, czyli bazę pomysłów i wzorów, które będą pomocne w dalszej części warsztatów i w późniejszym czasie. Przez ręce każdego uczestnika przewinie się w sumie 80 kart z uniwersalnymi ikonami, czyli obrazkami, z których każdemu będzie łatwo stworzyć kompozycję rysunku.
 4. Zostaną przedstawione różne sposoby ubarwiania naszego przekazu, poprzez który chcielibyśmy przedstawić innym swój pomysł, ideę, skomplikowaną treść ( m.in. różne rodzaje liter, cieniowanie, tworzenie atrakcyjnego tła, ramki, strzałki, rodzaje kompozycji, dobór kolorów).
 5. Zaprezentowanie specjalnych narzędzi dostępnych dla każdego, ułatwiających stworzenie zaskakującego, estetycznego i przede wszystkim efektownego przekazu wizualnego.
 6. TWÓRCZE SZALEŃSTWO–  wykorzystanie nowo poznanych technik i narzędzi w ćwiczeniu mocno kreatywnym.
 7. Inspiracje– gdzie ich szukać ?
 8. Przestrzeń na dodatkowe potrzeby i pytania uczestników– „100 pytań do…”

 

 • grupy docelowe: trenerzy szkoleń, liderzy zespołów, dział HR, osoby zajmujące się tworzeniem prezentacji wyników w firmie, nauczyciele oraz wszelkie pokrewne stanowiska i zawody;
 • czas trwania warsztatu: 8h
 • szkolenie w formie grupowego szkolenia zamkniętego ściśle dopasowanego do wymagań Klienta
 • Miejsce: Warszawa, sala warsztatowa Green Business Center i/lub w innym miejscu, zgodnie z potrzebami Klienta

 

Trener myślenia wizualnego Joanna Celusta

Posiada ponad 12 letnie doświadczenie jako specjalista d/s sprzedaży w IKEA, w tym od 4 lat również na stanowisku trenera wewnętrznego szkoleń z zakresu umiejętności sprzedażowych oraz kompetencji miękkich. Ukończyła Akademię Górniczo Hutniczą w Krakowie, jednak ceniąc rozwój osobisty, kolekcjonowała doświadczenie na licznych kursach i szkoleniach dotyczących tematyki motywacji, asertywności, czy zarządzania sobą w stresie. Posiada Certyfikat Trenera Szkoleń zdobyty na Uniwersytecie Warszawskim. 

Wielka pasjonatka sketchnotingu oraz wszystkiego, co wiąże się z tak zwanym myśleniem wizualnym. Wykorzystuje swoje umiejętności w życiu prywatnym jak i zawodowym tworząc notatki w formie obrazów i ilustracji w taki sposób, aby inni mogli łatwiej zrozumieć skomplikowane treści i zapamiętać je na dłużej. Myślenie wizualne oraz umiejętność tworzenia kolorowych notatek są tematyką jej szkoleń, które ma okazję prowadzić jako freelancer wśród wielu różnych grup zawodowych (kadra zarządzająca, HR, dział komunikacji, trenerzy, sprzedawcy). 

Na jej warsztatach nigdy nie ma miejsca na nudę, za to jest dużo twórczej aktywności, zabawy oraz tips & tricks.

Kontakt: joanna.celusta@gbc.waw.pl