Szkolenia z negocjacji w biznesie. Dlaczego warto?

Negocjacje są procesem komunikacyjnym, którego celem jest uzyskanie porozumienia, nawet jeśli w początkowym etapie, strony biorące w nich udział mają odmienne zdania. Mniej czy bardziej złożone negocjacje są codziennością praktycznie każdego z nas, zwłaszcza jeśli zajmujemy odpowiedzialne stanowiska, wymagające od nas wysokich umiejętności interpersonalnych. Ciągły rozwój jest kluczem do osiągania zamierzonych celów, poszerzania horyzontów czy zdobywania awansów w pracy. W dzisiejszych czasach mamy także możliwość korzystania ze szkoleń negocjacyjnych, z których z pewnością warto skorzystać, aby zdobyć nowe pomocne umiejętności, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Dowiedz się więc, dlaczego warto szkolić się z negocjacji w biznesie?

Na czym polegają negocjacje?

W negocjacjach biorą udział dwie strony, o odmiennych poglądach w danej sprawie. Sposobem rozwiązania problemu są właśnie skuteczne negocjacje, które powinny opierać się na zastosowaniu danych technik negocjacyjnych. Ich wykorzystanie powinno nastąpić po zapoznaniu się z potrzebami naszego rozmówcy, dzięki czemu razem z nim opracujemy kompromis, który będzie satysfakcjonujący dla obu stron. Bardzo ważne jest to, aby odkryć realne potrzeby drugiej osoby, po czym oddzielić je od własnych. Przez to uzyskamy sporą przewagę merytoryczną nad drugą stroną i rozpoczniemy świadomy etap negocjacji. W trakcie negocjacji, liczy się przede wszystkim merytoryczne przygotowanie do rozmowy, a także umiejętność radzenia sobie z psychologią.

Dlaczego warto szkolić się z negocjacji w biznesie?

Szkolenie z negocjacji w biznesie jest niezwykle przydatnym narzędziem. Wiele przedsiębiorców często przekonanych jest o swojej nieomylności i wiedzy. Działają w sposób spontaniczny, co nie zawsze okazuje się dobrym rozwiązaniem. Nie każdy przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę w biznesie odgrywają właśnie negocjacje i co mogą zaoferować naszemu biznesowi. Do każdej negocjacji należy w odpowiedni sposób przygotować się, aby móc wynegocjować jak najkorzystniejsze warunki dla naszej firmy. Bez odpowiedniego przygotowania i wiedzy o sposobie negocjacji, może być to utrudnione albo wręcz niemożliwe do wykonania. Mamy szansę wdrapać się na sam szczyt drabiny zawodowej i osiągnąć wymarzony sukces, jeśli zainwestujemy w podnoszenie naszych kompetencji, a także umiejętności miękkich, tak niezbędnych w biznesie. Szkolenia z negocjacji w biznesie mogą być dla nas szansą na osiągnięcie jeszcze lepszych rezultatów. Skutecznie przeprowadzone negocjacje są kluczem do efektywniejszego wykonywania swoich obowiązków i mogą poprawić również nasze warunki zatrudnienia.

Co dokładnie da nam szkolenie z negocjacji w biznesie?

 • zdobędziemy cenne doświadczenie negocjacyjne, bez ponoszenia konsekwencji nietrafionych decyzji
 • poznamy techniki wywierania wpływu, czyli sposoby perswazji na drugą osobę
 • zdobędziemy kontrolę w trakcie negocjowania
 • nauczymy się budować zaufanie
 • poznamy style negocjowania
 • będziemy w stanie zaplanować cele, możliwości oraz strategie negocjacyjne
 • dowiemy się jak negocjować z bardzo wymagającym przeciwnikiem
 • zmienimy swoje nawyki i schematy negocjacyjne na efektywniejsze
 • rozwiniemy dotychczasowe umiejętności
 • nauczymy się jak radzić sobie z manipulacją
 • opracujemy własny model negocjowania
 • poznamy wszelkie triki i sztuczki negocjacyjne
 • dowiemy się w jakich negocjacjach warto zastosować dany styl negocjacji
 • poprawimy umiejętności komunikacyjne konieczne w negocjacjach
 • zwiększymy swoją kreatywność i poprawimy umiejętność rozwiązywania problemów czy poszukiwania alternatyw
 • nauczymy się tworzyć koalicję oraz zwiększać siłę przetargową w negocjacjach
 • poznamy ramy negocjacji win-win
 • dowiemy się jakie cechy posiada skuteczny negocjator
 • nauczymy się przeprowadzać negocjacje wielostronne

Każda osoba, która chce rozpocząć, brać udział w negocjacjach, albo rozwinąć swoje dotychczasowe umiejętności, powinna zdecydować się na wzięcie udziału w szkoleniach z negocjacji w biznesie, dzięki nim zwiększy swoje szanse na otrzymanie wymarzonej pracy czy też awansu.

Szkolenia z negocjacji w biznesie- dla kogo?

Nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale negocjacje towarzyszą nam na każdym kroku. Właśnie dlatego szkolenia z negocjacji w biznesie są idealnym sposobem na rozwój osobisty. Opierają się one na wzmacnianiu kompetencji miękkich, które okazują się niezbędne w każdej branży. Szkolenia z negocjacji polecane są zwłaszcza dla osób, rozpoczynających dopiero swoją karierę w sprzedaży czy też osobom, które chcą osiągać jeszcze lepsze wyniki w swojej pracy zawodowej. Szkolenia z negocjacji w biznesie to także dobre rozwiązanie dla młodych przedsiębiorców, zakładających swój biznes i mających często kontakt z klientami, kontrahentami i dostawcami. Takie osoby bez podstawowego doświadczenia w negocjacjach, mogą mieć duże problemy z załatwianiem wielu spraw.

Czym wyróżnia się szkolenie z negocjacji w biznesie?

W trakcie szkoleń z negocjacji istotne jest przede wszystkim to, aby uczestnik miał możliwość łączenia wiedzy praktycznej z teoretyczną. W trakcie szkolenia uczestnik, trenuje techniki działania przy profesjonaliście, który prowadzi kurs. Dzięki temu będzie szybciej pojmował, gdzie dokładnie popełnia błędy, szkoleniowiec na bieżąco oceni działania osoby biorącej udział w szkoleniu, więc uczestnik będzie mógł od razu skorygować swoje zachowanie. To od tego, na jakim etapie znajduje się dana osoba, zależy czy przydadzą jej się również dodatkowe szkolenia pod daną branżę, jaką się zajmuje, czy szkolenia z poznawania tajników perswazji i mowy ciała. Poznanie wszelkich sekretów negocjacji sprawi, iż staniemy się liderami w tej dziedzinie i będziemy w stanie,przeprowadzić efektywnie cały proces negocjacji, nawet mając trudnego przeciwnika.

Negocjacje są umiejętnościami używanymi nie tylko w transakcjach handlowych, często prowadzone są także negocjacje wewnątrz firmy oraz negocjacje i renegocjacje umów. Szkolenia z negocjacji w biznesie opracowane są w ten sposób, aby u uczestnika rozwijać już posiadane umiejętności negocjacyjne, ale także uczyć nowych, cennych technik. Szkolenie to dobra propozycja dla osób niemających żadnej wiedzy o negocjacjach, jak i tych zajmujących się nimi na co dzień.