Wydarzenia w formule hybrydowej

Organizacja szkoleń, spotkań, konferencji w formule online łączy kontakt bezpośredni i on-line, dwa zupełnie inne sposoby kontaktowania się, obecności i uczestnictwa w spotkaniach. Jest to niezwykły sposób na umożliwianie udziału w wydarzeniu osobom będącym poza miejscem szkolenia lub pracujących zdalnie. Oprócz samego uczestnictwa szkolenia hybrydowe umożliwiają interakcję pomiędzy uczestnikami obecnymi na miejscu i tymi on-line.

Warto jednak zadać pytanie: Co jest potrzebne do zorganizowania takiego szkolenia?

Poniżej podajemy kilka kroków, które powinny ułatwić działanie.

Miejsce wydarzenia

Eventy można organizować w różnych przestrzeniach. Najważniejsze by określić jakie potrzeby ma Organizator oraz grupa docelowa. Jakiego zaplecza technicznego potrzebują. Nie każde szkolenie czy wydarzenie biznesowe jest możliwe zorganizować w salce konferencyjnej w biurze czy w zapleczu domowym. Warto postawić na jakość, w końcu każdemu zależy na jej wysokim poziomie. Czy nie warto zdać się na doświadczenie? Proponujemy zaufać odpowiednio przygotowanym przestrzeniom i skorzystać z usług profesjonalnych Centrów Szkoleniowych. Jako organizator mamy wtedy pewność, że sala będzie przygotowana w sposób właściwy i zgodny z naszymi potrzebami. Mowa tu o odpowiedniej wielkości powierzchni, ustawieniu, szybkiej sieci wifi i in. usług.

Internet

Wydarzenia hybrydowe wymagają szybkiego łącza internetowego. Niestety nie w każdym miejscu taki jest. Warto sprawdzić czy miejsce w którym organizujemy wydarzenia ma odpowiednie Wi-Fi. W Green Buisness Center Internetu mamy pod dostatkiem.

Obsługa techniczna, profesjonalny sprzęt.

STREAMING

Wymagania uczestników on-line są wysokie. Nic tak nie utrudnia zdalnego udziału w wydarzeniu jak niemożność obserwowania i interakcji na bieżąco. Wato zadbać o płynny streaming, który umożliwi wartościowe uczestnictwo osób poza miejscem szkolenia. Dodatkowo, można wtedy relacjonować swoje wydarzenie na żywo w różnych serwisach streamingowych, przeprowadzić sesje pytań i odpowiedzi, tak by powiększyć grono uczestników wydarzenia. Zarówno do przeprowadzenia ważnego szkolenia biznesowego czy konferencji profesjonalny sprzęt, mikrofony, koordynowanie realizacji jest niezbędne do przeprowadzenia wydarzeń w formule online.

Bezpieczna obsługa cateringowa

Dobra kawa i koktajlowe przekąski są miłym przerywnikiem każdego wydarzenia. Bez wątpienia najlepiej rozmawia się przy aromatycznej kawie. W obecnej sytuacji niezbędne jest uzupełniać przerwy kawowe w pakowane produkty, a ciasteczka i owoce zapakować w papierowe torebeczki.
Osobą uczestniczącym zdalnie, również można specjalnym kurierem dostarczyć ich pakiet ciasteczek i świeżej kawy. Dla chcącego nic trudnego! W tym też Green Buisness Center chętnie pomoże.

Materiały szkoleniowe

Nic tak nie utrudnia życia organizatora jak kompletowanie dużej ilości materiałów szkoleniowych i przetrzymywanie ich w domu czy gabinecie. Czy wiecie, że do Green Buisness Center możecie wysłać kuriera z pełnym kompletem materiałów z dowolnego miejsca w Polsce a one będą na Was czekać w dniu szkolenia? Oczywiście, jeżeli będzie taka potrzeba rozłożymy wszystko, zgodnie ze wskazówkami.